We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Labvakar

by Stūrī Zēvele

/
 • Record/Vinyl + Digital Album

  180 Gram Classic Black Vinyl.

  Albumu var iegādāties RADIO NABA birojā Aspazijas bulv. 5, Rīga, darba laikā.
  Kontakti: nabamusic@radionaba.lv, tel. 26889917 fb.com/nabamusicmelorec
  Latvijas robežās varam izsūtīt ar Latvijas pastu vai arī uz OMNIVA pakomātiem.
  Pakomātu adreses: www.omniva.lv/privats/adreses.
  Sūtīšanas cena līdz 3 EUR.
  Uz citām valstīm sūtīšanu nodrošina Latvijas pasts.
  Jautājumu gadījumā rakstiet uz nabamusic@radionaba.lv.

  Includes unlimited streaming of Labvakar via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days
  edition of 100  16 remaining

    €20 EUR or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €8 EUR

   

 • 180 Gram Classic Black Vinyl + CD.

  Includes unlimited streaming of Labvakar via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days
  edition of 50 

    €23 EUR or more 

   

1.
Ievads 02:05
2.
Labvakar 04:57
Labvakar Labvakar, mūsu mazo draudziņ! Mēs esam onkuļi un tantes, mēs atnācām pie taviem vecākiem, lai visu nakti plītētu un rītu, lai pārrunātu garlaicīgas lietas un dejotu pie vecas, stulbas mūzikas. Drīz senči liks, lai ej uz savu istabu un centies aizmigt, klausīdamies spiedzienos un šķindoņā, ar kādu saplīst glāzes. Un gadiem ilgi vilksies mūsu nakts. Kad pienāks rīts, tu pamodīsies liels, visapkārt tavi lielie, foršie draugi, jūs būsiet nešķirami dzīvībā un nāvē. Jūs pavasarī skriesiet plikā parkā, zem kājām čabēs sakaltušas lapas. Tie būsim mēs. Skrien tālāk, mazo draudziņ!
3.
Rudens 04:44
Rudens rudens šogad ir pēdējo reizi rudens šogad vairs nebūs nekad gabals pēc gabala salūst un nogrimst apburtas miglas apskautais gads varbūt gadi gludenās krellēs kā piens pār zīdaiņa lūpu rit? esmu baidījies stāvēt zem kokiem lai dzeltenās lapas nenosit lai nepieskaras lai nepiesit pierei lai neizlec alkaina sveloša dzirksts lai tumsnējā gaisā starp mākoņiem nevīd pigā sažmiegtais likteņa pirksts atkal laimīgi klabot iet vilcieni astoņiem vagoniem dziedi par astoņiem vagoniem māt dziedi kā toreiz bērnībā vilcieni vienmēr ceļā grib dziedi tēt arī ja nemāki
4.
Neatsakos 05:16
Neatsakos es neatsakos no draugiem arī tad ja tie dzer es neatsakos no gaismas arī tad ja tās nav es neatsakos no ziemas arī tad ja mums salst es neatsakos no miera arī tad ja tā nav es atceros būdas tumsā līķbālos aveņu stiebrus tie noteikti ilgojās saules es negribu nodot biedrus kurus dzīve izdzērusi sausus kā vītušus ziedus aiz loga ir aukstums uz galda ir tas un lampiņa sīka kā vilcēna acs es roku virs lampiņas sildu lai noglāstītu pienāk viens draudziņš tāds ledains tas es neglāstu glāsties vien pats
5.
Opija graudiņš Mans opija graudiņš esi tu, Kas mani reibināt prot. Es vēroju pilnmēnesi, Aizmirstos nemanot. Vai, dvēsele, tu to viedi Cik maiga ir nakts un kā tvan Gan ievu, gan ābeļu ziedi Visapkārt man. Miegā liecas baltu puteņu Ievu ziedu zari liecas Naktī apkārt man Vējš apber ar ziediem man seju Jo mēness nav jāredz vairs tai – Mans opija graudiņš ir teju Man jāreibst līdz nemaņai.
6.
Daugavas kreisajā krastā Daugavas kreisajā krastā No attāluma viss liekas skaists – Vanšu, Akmens un Dzelzceļa tilti skaisti kā tavi klasesbiedri izlaiduma kopīgā bildē, skaisti kā viss, kas tavā dzīvē ienāk par naga platuma tiesu. Cik tad ilgi pretējā krastā sēdēsi, sapņaini vērdamies upē - aprīs tevi daudzstāvu nami, aizsegs šo skaisto panorāmu, lietas un cilvēki tuvosies tev, augs arvien lielāki viņu apveidi, mūžīgā tuvplānā apskaus tevi. Katru poru uz viņu ādas, katru švīku rādīs un skaidros gari un plaši. Apvainosies, ja neklausīsies, rādīs un skaidros gari un plaši. raustīs rokas, ja neskatīsies, un, ja tu ko vēlēsies iebilst, aizbāzīs tavu muti ar skūpstu.
7.
Finiša taisne pildspalva izmaina rokrakstu apavi izmaina gaitu ja kāds prasa – cik gadu tev? atbildi – kā nu kurš skaita atmiņas izmaina maršrutu vienalga kurp tālāk doties soļu atbalsi nedzirdot neatspoguļojoties garām un garām rati brauc labības maisi iekšā ej lēnām gar ceļmalu pildspalvu sažņaudzis riekšā pacel sveicienam cepuri dodies atpakaļ lēni atgriezies atkal uz lielceļa purini skudras no matiem māj ar pastieptu roku garāmbraucošiem ratiem ja tu ar savu pildspalvu dursi caurumu maisā brīdinājuma šāvieni atskanēs gaisā brīdinājuma bļāvieni aizspers uz ceļa malu
8.
Sniegs 05:07
Sniegs Sals stindzina upes, skrien zivis zem ledus, Un upe, zem ledus plūst. Mēs sniegu uz pleciem vedam, Sniegs krīt mums uz sejas, Krīt mums uz sejas sniegs un kūst. Sals stindzina upes, skrien zivis zem ledus, Un upe, upe zem ledus plūst. Mēs sniegu uz cepurēm vedam, Sniegs krīt mums uz sejas, Krīt mums uz sejas sniegs un kūst. Sniegs, tiek katram šis sniegs, Bet laime ne katram tiek. Prieks, tiek katram šis prieks, Bet laime ne katram tiek. Ir savādas naktis, kad nevari aizmigt, Kaut klajumi mierīgi top, Un zaļganas zvaigznes runā par laimi, Bet nevar vien sadzirdēt, ko. Visjautrākā barā var laime iet garām, Bet nepaies garām tev prieks. Kad laime iet garām, ar lūpām to skaram, Bet izrādās – tas bija sniegs.
9.
Kāds, kas gaida Man ir bail no brīža Kad tu teiksi – paliec Jo es spēšu tikai aiziet Kā martā aiziet pēdējais sniegs Caur pirkstiem izplūdīs siltums Būs salna Zvaigznes noģērbs savus starus Iebērs upē Kuras spogulī redzēsim To, kādi neesam vairs Un vienmēr kāds, kas gaida Straumes atpakaļgaitu Bet dzelmē iemests olis vairs neuznirs Un neieguls silts tavā plaukstā Gaismas ceļš ir pārāk ātrs Mūsu skrejceļš – īss kā miers Kas atnācis, tam būs aiziet Lai cik satumsis nebūtu virziens

about

Klāvs Lauls - balss, ģitāra, klavieres, sintezatori
Elizabete Milta - balss, akordeons
Kate Briška - balss
Maija Ušča - bass
Justīne Kuzņecova - flauta
Uldis Gedra - bungas

Viesi:
Dina Skreitule - vijole
Aivis Gailītis - čells
Reinis Kapteinis - trompete, mežrags

Mūzika - Stūrī Zēvele
Dziesmās izmanoti dzejoļi un dzejoļu fragmenti no autoriem:
Kārļa Vērdiņa (Labvakar, Rudens, Daugavas kreisajā krastā, Finiša taisne), Klāva Elsberga (Neatsakos), Ērika Ādamsona (Opija graudiņš), Māra Čaklā (Sniegs), Kristiānas Kārkliņas (Kāds, kas gaida).

Ierakstīts: Hodila records studijā, Valmierā, kā arī dažādās vietās Rīgā.

Gleznas: Alise Mediņa
Noformējums: Klāvs Lauls

Izdevējs
Naba / Melo Records
2020

credits

released March 20, 2020

license

all rights reserved

tags

about

Stūrī Zēvele Latvia

Stūrī Zēvele is a group of creative people that make homelike compositions of
their own genre which doesn’t really fit into any category. They come and go as they please and that is also one the most interesting things about them.

contact / help

Contact Stūrī Zēvele

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Stūrī Zēvele, you may also like: